Kot Somalijski

Kot Somalijski Kot Somalijski Charakter i opieka Jak Abisyński, Somalijski jest delikatny, otwarty i bardzo uczuciowy. Ma miękki głos jest sównież skory do zabawy. W budowie atletyczny i sprawny fizycznie. Jest doskonałym zwierzęciem do towarzystwa. Futro mimo, że gęste nie jest wełniste i dlatego bardzo łatwe do utrzymania. Pełna kryza i ogon wymagają dokładnego szczotkowania. Duże uszy muszą być czyszczone, nie zakurzone.

 

                          

Maine Coon

Cat Maine CoonCat Maine Coon Uważany przez swych wielbicieli jako doskonałe typowe zwierze domowe. Maine Coon posiada ekstrawertyczne usposobienie i jest skory do zabawy. Często uczy się różnych sztuczek ale i wymaga konsekwencji w wychowywaniu i uczeniu nawyków. Przywiązuje się do swojego właściciela nie do miejsca. Zaakceptuje inne koty oraz psa w swoim otoczeniu. Może potrzebować 3, 4 lat by osiągnąć swój naturalny wzrost i wygląd. Kocury są zdecydowanie większe od kotek. Kotki ważą od 4 do 6 kg, kocury od 7 do 10 kg. Pomimo, że futro jest długie i powiewne rzadko robi się matowe i jest łatwe do utrzymania. Czesze się je sporadycznie.

Kot Ragdoll

Kot Ragdoll to jeden z najcięższych, grubokościstych kotów domowych, samce mogą ważyć nawet 17 kg. Są ogromne. Samiec może być 3 razy większy od przeciętnego kota. W dotyku przypomina królika. To kot idealny, cichy, spokojny i zawsze obecny. Są przyjacielskie, chodzą za właścicielem z pokoju do pokoju.

Kot Syberyjski

Kot Syberyjski – jego początki notuje się w XVII w. a jego korzenie pochodzą z Syberii. Oznacza to, że jego ewolucja przebiegała bez udziału człowieka. Początki rasy datuje się na XVII w., choć niektóre źródła podają nawet XI w. Jest jednym z najczęściej występujących kotów domowych w Rosji. Kot ten jest naturalnym gatunkiem, nie powstał z krzyżówek innych gatunków.

Należy do kategorii półdługowłosych i jego popularność poza Rosją notuje się na stosunkowo niedawne czasy, to około 1989 r. dlatego jego historię genealogiczną trudno odtworzyć. Jest prawdopodobne, że mieszkańcy Syberii używali ich jako „stróża” domu, ponieważ potrafił reagować mruczeniem na widok zbliżającego się obcego.